29 09 16
Швидкомонтовані будівлі зробили справжню революцію в сучасному будівництві. На зміну каменю, цеглі і дереву прийшли будматеріали нового типу. І, якщо попередній переворот у будівельній галузі, коли почали будувати з бетону, металу і шлакоблоків, можна вважати невдалою спробою, оскільки матеріали ” провалили ” тест на екологічну безпеку і теплопровідність, то нові будівельні технології складають серйозну конкуренцію капітального будівництва та мають перед ним явні переваги.
Швидкомонтовані конструкції:
- володіють відмінними теплоізоляційними характеристиками;
- легкі, тому будівля не боїться усадки і його можна встановлювати практично на будь-якій місцевості;
- недорогі : витрати на будматеріали і роботи по зведенню на 40 % дешевше, ніж капітальне будівництво;
- екологічно чисті : всі матеріали виробляються із сировини, яка нешкідливо для здоров’я людини і навколишнього середовища, а їх виробництво не забруднює природу;
- допускають безліч дизайнерських рішень по внутрішньому плануванню і зовнішній обробці будівель,
- міцні : витримують суворі погодні умови, стійкі до ураганів і землетрусів;
- володіють унікальною якістю, яке недоступне будь капітальної будівлі — мобільністю : при необхідності переїзду бистромонтіруємоє будівлю можна розібрати і встановити в іншому місці.
- Всі види швидкомонтованих будинків можна розділити на житлові та нежитлові приміщення.
До нежитловим комерційним приміщень належать : офісні будівлі, торгові павільйони, виставкові павільйони, ангари під склади і гаражі для різної техніки, промислові будівлі. БМЗ ( швидкомонтовані будівлі) — це панельно -каркасні споруди, які зводяться з сендвіч -панелей, металевих балок, профільної труби і профнастилу. Каркас може бути зварним або з’єднуватися за допомогою болтів. Обидва варіанти скріплень мають право на життя в кожному окремо розглянутому випадку.
Для спорудження тимчасових будівель (будівельних офісів, сільськогосподарських сховищ, торгових складів, ринків ) оптимальним сучасним рішенням стали модульні швидкобудуюємі будівлі. Їх особливість в тому, що повноцінне одно-, двох -і навіть триповерхова будова в кілька поверхів може бути зібрано в найкоротші терміни — буквально за пару днів. Така технологія стала можливою тільки завдяки готовим панелям — модулям, які виробляються на заводах.
Серед житлових швидкомонтованих будинків виділяють ” канадські котеджі “, панельно -каркасні споруди, дерев’яні зруби і модульні будинки. Модульні блоки для житлових будинків можуть проводитися з готовою внутрішньою обробкою і навіть з деталями меблів.
Швидкомонтовані конструкції вже конкурують з капітальними будівлями в сфері комерційного будівництва, житлові споруди такого типу поки ще тільки роблять свої перші кроки в Україні, але, безсумнівно, майбутнє залишається за ними!